23 mar 2011

Igor

Das Gedächtnis ist ein seltsames Phänomen. Irgendwo ist da dieser Ort - ein Raum, in dem sich die Erinnerungen sammeln und mit meinen Gedanken verschmelzen. 
Unser Treffen war nicht geplant, wir sind in der U-Bahn einfach so ineinandergestossen. 
Wir hatten uns nicht viel zu sagen und ich weiss nicht mehr, warum genau ich sie eingeladen habe.
Nächte wie diese - lang und ermüdend; Gespräche - Nichtgespräche, verdrehte Worte und ungelenke Gesten, Freunde und Freunde von Freunden, Lachen - Party.
Irgendwann verblasst all das und ich brauche einen Moment der Ruhe und Chopin auf meinen Kopfhörern.

                                                            .  .  .

Pamięć to dziwne zjawisko. Gdzieś tam jest takie miejsce, taka przestrzeń, gdzie gromadzą się wspomnienia i wszystkie topnieją pod wpływem ciepła.
Nie planowaliśmy tego spotkania, po prostu natknęliśmy się na siebie na stacji metra. Nie mieliśmy niczego do omówienia i właściwie nie rozumiałem dlaczego jej to proponuję. Nigdy nie mieliśmy sobie zbyt wiele do powiedzenia.
Noce jak ta, bywają długie, męczące. Spotkania, rozmowy, gry słów i zawiłości gestów, przyjaciele, uśmiechy, przyjaciele przyjaciół. Party, party! Ale nawet to zblednie pewnego dnia. Czasem jednak, chwila spokoju, Chopin na słuchawkach.

1 komentarz:

  1. "Chopin na sluchawkach" - zaskakujaca puenta. Z klimatu fotografii wychodziloby, ze cos bardziej wspolczesnego, a tu Chopin - fajne.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...